Puste2 MENU
 | 
       Radzikowskiego. Serwis wulkanizacyjny. Identyfikacja metalowego kolca wbitego w oponę. Intruza, który nie pozwalał utrzymać w oponie optymalnego ciśnienia na poziomie 2,3. Spadek ciśnienia w oponie generował ostrzeżenie komputera pokładowego przed niebezpieczeństwem. Pięć operacji: usunięcie 1,5 cm kolca, oczyszczenie uszkodzonego miejsca, zaflekowanie opony, zalepienie fleka łatką i powleczenie łatki cementem wulkanizacyjnym przywróciło napompowanej oponie zdolność utrzymania pożądanego ciśnienia.
        Na ziemi lubimy wszystko precyzyjnie obliczyć.
        Tym bardziej precyzyjnie powinniśmy umieć policzyć i wybrać opłacalność, przydatność tego, co ma trwać wiecznie.

       Bo któż z was, chcąc zbudować wieżę, nie usiądzie wpierw i nie oblicza wydatków, czy ma na wykończenie? Inaczej, gdyby założył fundament, a nie zdołałby wykończyć, wszyscy, patrząc na to, zaczęliby drwić z niego: "Ten człowiek zaczął budować, a nie zdołał wykończyć".
        Albo który król, mając wyruszyć, aby stoczyć bitwę z drugim królem, nie usiądzie wpierw i nie rozważy, czy w dziesięć tysięcy ludzi może stawić czoło temu, który z dwudziestoma tysiącami nadciąga przeciw niemu? Jeśli nie, wyprawia poselstwo, gdy tamten jest jeszcze daleko, i prosi o warunki pokoju.
        Tak więc nikt z was, kto nie wyrzeka się wszystkiego, co posiada, nie może być moim uczniem. Łk 14,28-33 w przekładzie Biblii Tysiąclecia