Puste2 MENU
 | 
       W ubiegłą sobotę,  (8 lutego br.) odbyło się w naszej parafii międzyreligijne spotkanie z niemiecką młodzieżą, która przyjechała z ks. Stefanem na zaproszenie ks. Kacpra z gimnazjum w miejscowości Bergneustadt położonej w Nadrenii Północnej - Westfalii w Zachodniej części Niemiec. Wśród przybyłych gości byli katolicy, protestanci i muzułmanie.
       Podczas spotkania wymieniliśmy spostrzeżenia na temat pracy z dziećmi i młodzieżą w Polsce i Niemczech, porozmawialiśmy o plusach i minusach współczesnej kultury. Przedstawiliśmy również metody pracy z młodzieżą w naszej diecezji, a także zaprezentowaliśmy gościom grupy działające przy naszej parafii.
       Wspólne spotkanie zakończyliśmy modlitwą prowadzoną przez wyznawców poszczególnych religii. Duże wrażenie zrobił na nas śpiew imama. Goście zwiedzili również nasz kościół parafialny. Uznali, że warto zaznaczyć w soich wspomnieniach ten ślad swej wędrówki po Polsce.
       Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli zorganizować spotkanie.