Puste2 MENU
 | 
            Nowogródzka. Paczki żywnościowe przed Domem Łazarza. Jedna z wielu form pomocy potrzebującym w stanie epidemii. Znacie   topografię miasta w oparciu o te placówki?  Można tam zjeść gorące danie, zabrać suchy prowiant, ogrzać się, przenocować, pobrać odzież, czy skorzystać z opieki ambulatoryjnej. Nasza Jadłodajnia św Jana Kantego skromnie uzupełnia tą listę.
              Mała gęstość takich punktów? Bezdomny ma też nas po to, żeby tam trafił. Możemy wręczyć mu ulotkę z informacją, gdzie znajdzie miejsce pomocy, czy na co powinien zwrócić uwagę, żeby chronić siebie i innych przed zarażeniem. W wypadku podejrzenia o zarażenie koronawirusem bezdomnego możemy stać się pośrednikami pomiędzy nim a służbą sanitarną, która podejmie jego leczenie. Warto prześledzić i tą procedurę.
               Nie bójmy się wykonać którejś z czynności swoistego testu wykluczającego ślepotę serca.
               On więc odszedł, obmył się i wrócił widząc. A sąsiedzi i ci, którzy przedtem widywali go jako żebraka, mówili: «Czyż to nie jest ten, który siedzi i żebrze?» Jedni twierdzili: «Tak, to jest ten», a inni przeczyli: «Nie, jest tylko do tamtego podobny». On zaś mówił: «To ja jestem».Mówili więc do niego: «Jakżeż oczy ci się otwarły?» J 9, 7b-10 w przekładzie Biblii Tysiąclecia.