Puste2 MENU
 | 
           Od 24. października br. Msze św., okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. w naszym kościele w niedziele i w dni powszednie jak zwykle. Wobec zaostrzonych rygorów sanitarnych w czerwonej strefie, którą obecnie jest cała Polska przyjmujemy w kościele górnym na Mszę św. 170 osób (po cztery osoby w średniej ławce) i w nim odprawiamy liturgię w każdy dzień rano i wieczorem do odwołania.  Prosimy korzystać z daru przestrzeni naszego kościoła tak, żeby możliwie zachować dla siebie przewidziany przepisami dystans 7 metrów kwadratowych.
          Warto pamiętać, iż Metropolita Krakowski Arcybiskup Marek Jędraszewski udzielił od dnia 17 października br. do odwołania dyspensy od obowiązku udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy św. wszystkim wiernym.
Warto też korzystać z transmisji Mszy św.  z naszego kościoła. Transmitujemy staraniem operatorów Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym  Manus Domini każdą niedzielną sumę o godzinie 12.00.
            We Mszy św. w kościele uczestniczymy w maseczce, z zachowaniem odpowiedniego dystansu (ok. 7 metrów kwadratowych dla osoby), dezynfekujemy ręce przy wejściu do kościoła i miejsce spowiadania po odbyciu spowiedzi. Komunię św. przyjmujemy wedle uznania na dłoń lub do ust.

          Odwołujemy do złagodzenia obostrzeń wszystkie spotkania grupowe, modlitewne i formacyjne sięgające powyżej dziesięciu osób, w tym spotkania kandydatów z klas ósmych SP przygotowujących się do bierzmowania.

          Kancelaria parafialna urzęduje jak wcześniej określono. Dbajmy o to, by załatwiać jedynie sprawy nie cierpiące zwłoki. Wolontariusze z poradni Pomoc bliźniemu służą pomocą zdalną. Nie działa Poradnia Życia Rodzinnego ani nie są organizowane katechezy narzeczeńskie.   

         Jadłodajnia św. Jana Kantego wydaje posiłki 25 osobom, głównie wolontariuszom roznoszącym posiłki do domów potrzebujących. Bezdomnym również wydajemy posiłki od 13.30 do 14.00 na wynos.

        Dyżur Zespołu Charytatywnego w czwartek, 5 listopada w godzinach od 17.30 do 19.30. Wydawanie odzieży bezdomnym i potrzebującym przez okno.   

          Niech gości w naszych sercach pokój społeczny, rozsądek ostrożność i dbałość o zdrowie blixniego i własne.