Puste2 MENU
 | 
         Wszystkim uczniom klas VI, VII i VIII szkoły podstawowej oraz ich rodzicom przypominamy, że

         do 11 października br.  trwa rejestracja uczestniczących
w tegorocznym etapie parafialnego przygotowania do przyjęcia bierzmowania. Rejestracja wymaga dostarczenia do katechety wypełnionego formularza, który kandydaci otrzymywali podczas spotknia 17 września br.
      Po zarejestrowaniu

        uczniowie klas VI i VII
będą zobowiązani wyspowiadać się w pierwszy piątek każdego miesiąca do zakończenia roku szkolnego oraz uczestniczyć we Mszy św. o godz. 18.30 w ten dzień w naszej parafii. Ponadto kandydaci powinni uczestniczyć w każdej niedzielnej Eucharystii i nabożeństwach w ciągu roku (minimum to 5-krotny udział w różańcu, 5-krotny w roratach, 2-krotny w drodze krzyżowej, 1 raz w Gorzkich Żalach i 5 razy w nabożeństwie Majowym). Kandydat będzie też zobowiązany do udziału w rekolekcjach wiekopostnych.
    Udział w spotkaniach, Eucharystii i nabożeństwach kandydaci potwierdzą podpisem księdza w Dzienniczku Bierzmowanego w zakrystii.

      Uczniowie klas VIII
oprócz powyższego będą uczestniczyć dodatkowo w 10 spotkaniach, które będą odbywały się w wybranych przez nich grupach grupach, mianowicie:
- w poniedziałki o 17.30 (pierwsze spotkanie 20 września br.)
- we czwartki o 19.15 (pierwsze spotkanie 23 września br.)
- w wybrane dni po porozumieniu z animatorem Ruchu Światło-Życie (możliwość dedykowana zwłaszcza członkom Ruchu)
      Należy pamiętać, że kandydaci z klas VIII w tygodniu, w którym wypada pierwszy piątek miesiąca nie będą mieli spotkań formacyjnych. Prowadzący poprzednie spotkanie poinformuje o dokładnym terminie następnego. 

    Prosimy, aby

   rodzice Kandydatów
okazali troskę i zainteresowanie przygotowaniem dziecka do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania poprzez:
- sprawdzanie praktyk religijnych wypełnianych przez dziecko
- towarzyszenie dziecku i dawanie mu świadectwa żywej wiary
- włączenie się do modlitwy w intencji przygotowania Waszych dzieci do bierzmowania w ramach parafialnej róży różańcowej młodych pod patronatem bł. Stefana Wyszyńskiego, która od 3 października podejmie taką posługę modlitewną (każdy uczestnik róży podejmie się odmówienia jednego dziesiątka różańca świętego w ciągu dnia w tej intencji) - szczegóły udziału we wspólnej modlitwie dla chętnych u ks. Zbigniewa.