Puste2 MENU
 | 
       Tak, znikają ale nie kradzione. Zabierane przez tych, którzy mają do tego prawo, bo przygotowali paczuszkę dla maluszka. Paczuszkę zawierającą srodki pielęgnacyjne dla niemowląt. Kilka takich choinek już stoi w Krakowie. Spośród kościołów parafialnych  nasz przyjmie maluszkową choinkę jako trzeci w naszym Mieście
         Akcję adwentową, (zanim pojawi się kosz na świątczne dary ołtarza do paczek dla potrzebujących) propaguje od kilku lat Fundacja Małych Stópek z księdzem Tomaszem Kancelarczykiem, która dba o ochronę każdego nienarodzonego dziecka, bez względu na warunki i okoliczności w jakich się poczęło oraz promuje odpowiedzialne rodzicielstwo. Fundacja Pomaga rodzinom i osobom, które są niepewne i zagubione wobec swych zadań lub zwątpiły i zatraciły świadomość znaczenia i prawdy życia małżeńskiego oraz rodzinnego. 
            W naszej parafii koordynatorem akcji jest student z duszpasterstwa akademickiego Na Widoku, Szymon Rewilak. Liczy na nasze zainteresowanie akcją. Co możemy zrobić? 

       Krok pierwszy: Przygotowujemy paczuszkę dla maluszka w której znajdą się artykuły higieniczne i pielęgnacyjne dla niemowląt, a to: proszki i płyny do prania, kremy, szampony, oliwki, pieluchy, mydła. 
                            Możemy też dokonać wpłaty środków na przygotowanie takiej paczuszki. Wolontariusze akcji zajmą się wydaniem pieniędzy na zakup takich środków.
       Krok drugi: Przygotowaną przez nas paczuszkę przynosimy pod choinkę w kościele. W jednym i drugim wypadku (po przygotowaniu paczuszki lub po dokonaniu wpłaty) mamy możliwość zabrania papierowej bombki, która ozdobi naszą choinkę i będzie znakiem zaproszenia do przeżywania świąt przez dzieciaczka, którego wsparliśmy.
       Krok trzeci: Parafialny koordynator akcji, p. Szymon Rewilak zajmie się dostarczeniem zgromadzonych paczuszek do wskazanego przez organizatorów domu samotnej matki, domu dziecka, czy hospicjum perinatalnego w którym potrzebujące, kochane niemowlaki czekają na naszą pomoc. 
             Krok czwarty: Pan Szymon przygotuje nam ktrótką fotorelację z przekazania zgromadzonych przez nas paczuszek.

             Wszystko można objrzeć w sugestywnej, komunikatywnej dla najmłodszych i wzruszającej relacji animacji na stronie Paczuszki dla maluszka.