Puste2 MENU
 | 

          I.
W maju papież Franciszek poprosił nas byśmy się modlili o wiarę dla młodych ludzi.

            Módlmy się, aby młodzi ludzie, wezwani do pełni życia, odkryli Maryjny styl życia, który prowadzi do zasłuchania, głębokiego rozeznania, odwagi wiary i oddania służbie.

            Papież rozpoczął w ten sposób trzymiesięczny cykl modlitwy w intencjach rodziny.          W spocie multimedialnym rozwijającym zamysł modlitwy całego Kościoła Franciszek powiedział:
            Mówiąc o rodzinie, chciałbym najpierw zwrócić się do młodych ludzi.
Kiedy myślę o wzorze, z którym wy, młodzi, możecie się identyfikować, zawsze przychodzi mi na myśl nasza Matka, Maryja. Jej odwaga, umiejętność słuchania i oddanie służbie.
            Była odważna i zdecydowana powiedzieć Panu „tak”.
            Wy, młodzi ludzie, którzy chcecie zbudować coś nowego, lepszy świat, bierzcie z niej przykład, podejmijcie ryzyko. Nie zapominajcie, że aby naśladować Maryję, trzeba rozeznać i odkryć, do czego Jezus was wzywa, a nie to, co myślicie, że możecie zrobić.
            W tym rozeznawaniu bardzo pomaga wsłuchiwanie się w słowa starszych. W nich znajdziecie mądrość, która pozwoli wam wyjść poza obecne problemy. Rozmawiając z nimi będziecie mieli możliwość poznać i opanować panoramę waszych niepokojów.
 
            II. Z nauczania papieskiego o różańcu List Apostolski Ojca Świętego Jana Pawła II Rosarium Virginis Mariae o Różańcu Świętym. (punkt 30)

            Zapowiedź tajemnicy, o której mówiliśmy ostatnio ma zdaniem Ojca Świętego znaczenie informacyjne, koncentrujące uwagę modlącego się. Po zapowiedzi tajemnicy powinno pojawić się czytanie Pisma Świętego, jego treści obrazującej wcześniej zapowiedzianą tajemnicę.
            Czytanie Pisma świętego ma fundamentalne znaczenie przy odmawianiu różańca. Kiedy słuchamy Pisma świętego - uświadamiamy sobie dwie istotne sprawy. Po pierwsze że Bóg mówi również teraz i że Bóg mówi do mnie.
            Jeśli mielibyśmy do wyboru przeczytanie stosownego fragmentu Pisma św. i jakiegoś dzisiejszego frapującego komentarza, to zdaniem Ojca Świętego powinniśmy wybrać podczas modlitwy różańcowej to pierwsze

            III. Aktualności

            1. O opiekę nad aktualizacją i wystrojem gabloty w ostatnim tygodniu maja prosimy różę III św. Moniki z zelatorką, p. Władysławą Tekiela.

            2. Modlitwę różańcową w srodowe wieczory maja i czerwca o godzinie 17.15 podejmą następujące róże:

Data

Róża

Zelator(ka)

Część

11 maja 2022

VIII, św. Ojca Pio

p. Barbara Kowalczyk

Radosna

18 maja 2022

IX, św. K. Królewicza

p. Stanisław Gil

Światła

25 maja 2022

X, bł. Stefana Wyszyńskiego

p. Milena Suliga

Bolesna

1 czerwca 2022

I , św. Rity

p. Mariola Kubicz

Chwalebna

8 czerwca 2022

II, św. Jana Kantego

ks. Zbigniew Zięba

Radosna

           
        3. Przypomnienie o spotkaniu rady Żywego Różańca przeniesionym na życzenie zelatorów na poniedziałek, 8 maja o godz. 17.00. Sprawy, które poruszymy na spotkaniu to przygotowanie modlitw Żywego Różańca w związku z beatyfikacją naszej Patronki oraz zgłoszenia udziału w 10. Ogólnopolskiej Pielgrzymce Żywego Różańca Uczynić różaniec modlitwą wszystkich. (program kongresu i pielgrzymki w gablocie ŻR)
            4.  Zachęta do modlitwy za przyjmujących wiosną sakramenty, o pokój na świecie, za maturzystów i o powołania kapłańskie i zakonne, o zbawienie bliźnich według intencji 4 roku wielkiej nowenny przed 200-leciem Żywego Różańca.
            5. Kontynuujemy dzieło wspierania modlitwą i ofiarą misji, które zainicjowała Paulina Jaricot w wysokości złotówki od uczestnika róży (0,5 PLN na konto Papieskich Dzieł Misyjnych i 0,5 PLN na diecezjalne dzieło misyjne wspierające misjonarzy z archidiecezji krakowskiej).

            IV. Wyczytane w Różańcu

            Ten historyczny numer z miesiąca beatyfikacji Pauliny Jaricot trzeba mieć dla siebie w całości i cały, od okładki do okładki sobie przyswoić.