Puste2 MENU
 | 
        2016, Warsztaty muzyczne w Tenczynie     
   
        Dni od 6 do 8 maja 2016 r. schola dziecięca spędziła pod znakiem warsztatów muzycznych. Intensywna praca z mnóstwem atrakcji miała miejsce w ośrodku rekolekcyjnym w Tenczynie, którego gospodarzami są Ojcowie Kapucyni. Uczestnicy wyjazdu brali udział w profesjonalnych warsztatach muzycznych pod okiem Państwa Violetty i Aleksandra Tomczyków oraz Pana Andrzeja Choczewskiego.
        Po wytężonej pracy, był czas na sport i rekreację na pobliskim "Orliku" i placu zabaw oraz rozwój artystycznych talentów podczas zajęć plastycznych. Każdy dzień wypełniony był modlitwą w intencjach naszej parafii. Uczestnicy wyjazdu powierzali Matce Bożej, w sposób szczególny, dzieci (oraz ich rodziny), które w tym roku miały przystąpić do I Komunii Świętej.
        Wszyscy powrócili pełni pozytywnych wrażeń i nowych doświadczeń...z niecierpliwością oczekując kolejnego scholkowego wyjazdu! :)


        ***
        Parafialna schola dziecięca spotyka się co tydzień, w piątki. Wtedy przygotowujemy się do oprawy muzycznej i liturgicznej niedzielnych Mszy Świętych z udziałem dzieci o godz. 10:30. 


schola1

Potrafimy również zaśpiewać w czasie innych uroczystości i przedsięwzięć parafialnych (np. Jasełka). Nasza grupa działa już od wielu lat. Opiekunem i dobrym duchem scholi jest p. Karolina Pasiut – katecheta i nauczyciel muzyki w Szkole Podstawowej Nr 153 oraz Przedszkolu Samorządowym Nr 38. W roku szkolnym (2015/16) do scholkowego team’u dołączyła p. Anita Mularczyk-Budzan (również katecheta w SP Nr 153 i Przedszkolu Samorządowym Nr 137), wraz z mężem – Januszem. Oprócz troski o szkolenie naszego warsztatu muzycznego, dbamy również o formację duchową w ramach cotygodniowych piątkowych spotkań. Spotykamy się także w niedziele godzinę przed Mszą Świętą, aby bezpośrednio przed nią poćwiczyć śpiew i przygotować liturgię. Schola lubi wspólnie spędzać czas, dlatego też często wyjeżdżamy na wspólne wycieczki, wyjścia do kina, organizujemy „Mikołajki”, zabawy karnawałowe itp.

Zapraszamy wszystkie chętne dzieci (dziewczynki i chłopców), szczególnie ze szkoły podstawowej, aby dołączyły do naszej rozśpiewanej grupy i włożyły niebieską pelerynkę!

Gdzie?
Salka parafialna nr 5 przy kościele, par. pw. św. Jana Kantego w Krakowie, ul. Jabłonkowska 18.

Kiedy?
Piątek godz. 16:30 – 18.
Niedziela godz. 9:30 przygotowanie i Msza Święta o godz. 10:30


schola2