Puste2 MENU
 | 
        
         1. W kalendarzu liturgicznym bieżącego tygodnia: w poniedziałek Uroczystość NMP Częstochowskiej. Podczas Mszy św. odnowimy Akt Zawierzenia Narodu Polskiego Matce Bożej. We wtorek wspomnienie matki, św. Moniki, a w środę syna, św. Augustyna, biskupa i doktora kościoła. W czwartek wspomnimy męczeństwo św. Jana Chrzciciela. W najbliższą niedzielę wspomnienie bł. Bronisławy, średniowiecznej ksieni klasztoru Norbertanek na Salwatorze. To również 80. rocznica wybuchu Drugiej Wojny Światowej, czyli okazja do modlitwy o pokój. 

         2. Od najbliższej niedzieli przywracamy odprawianie Mszy św. w niedziele i uroczystości o 13.15 i o 17.00. Z myślą o chorych i starszych Mszę św. niedzielną o godzinie 12.00 będziemy jak do tej pory transmitować dzięki życzliwości zajmujących się transmisją członków Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym Manus Domini. Transmisja dostępna przez pośrednictwo strony parafialnej, lub kanał Youtube wspólnoty. 
         Od poniedziałku, 2 września przywracamy odprawianie w dni powszednie Mszy św. o godzinie 7.30 oraz przenosimy spowiedź podczas każdej Mszy św.   
         Od poniedziałku, 2 września wprowadzimy również pełny harmonogram urzędowania w kancelarii: w poniedziałki od 19.30 do 20.30, w czwartki od 17.00 do 18.00 i w soboty od 8.30 do 9.30.

        3. Wobec zbliżających się Imienin ks. Grzegorza Mszę św. o bł. Boże i zdrowie w posłudze duszpasterskiej dla Solenizanta, ofiarowaną od duszpasterzy odprawimy w najbliższą niedzielę o 12.00.

        4. Okazja do spowiedzi św. przed rozpoczęciem roku szkolnego i katechetycznego dla społeczności szkół i przedszkoli w naszej parafii w bieżącym tygodniu codziennie od godziny 18.00 do 18.30. Msza św. na rozpoczęcie roku pracy dla tych społeczności w poniedziałek, 2 września o godzinie 10.00.

        5. Wraz z Wydziałem Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Krakowskiej zapraszamy na 27. Pielgrzymkę Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej 8 września br. pod hasłem Oblubieniec jest z wami. W programie pielgrzymki Droga Krzyżowa na dróżkach o 9.00 i Eucharystia przy ołtarzu polowym o 11.00. Zapisy i szczegóły pielgrzymowania w zakrystii po Mszy św. lub w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

       6. W poniedziałek o 17.00 spotkanie POAK w bibliotece parafialnej. Od poniedziałku 2 września rozpoczniemy wydawanie posiłków dla bezdomnych i potrzebujących w Jadłodajni św. Jana Kantego w każdy dzień roboczy od 13.00 do 13.30. Zapraszamy. 
 
       7. Dziękujemy pp. Marioli Kubicz i Bożenie Zarębskiej za dekoracje kwiatowe podczas urlopu parafialnej florystki.

      8. W niedzielę, 8 września zbierzemy składkę na potrzeby inwestycyjne w parafii. Bardzo dziękujemy ofiarodawcom za wsparcie wszystkich celów duszpasterskich, również w czasie wakacji.

      9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Wiesława Koprowskiego i śp. Leszka Zabdyra. W Ich intencji, jak również za ofiary burzy w Tatrach i utknięcia w Jaskini Wielkiej Mroźnej Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie...