Puste2 MENU
 | 

            1. Dziś w Kościele w Polsce 12. Dzień solidarności z Kościołem Prześladowanym, tym razem w Republice Środkowoamerykańskiej. To jedno z najbiedniejszych i najmniej bezpiecznych państw na świecie, liczące 5,5 mln mieszkańców. 75% z nich to chrześcijanie. 80% kraju opanowane jest przez rebeliantów. Na stronie internetowej parafii prezentujemy charakterystykę tego kraju i sposoby solidarnej pomocy prześladowanym.

          2. U nas walczymy dzielnie z koronawirusem nie gasząc ducha i nadziei na zwycięstwo. Przyjmujemy w kościele górnym na liturgię 80 osób. Transmitujemy dla chorych niedzielną Mszę św. o godzinie 12.00 i wieczorną modlitwę od godziny 18.00 oraz Mszę św. wieczorną w dni powszednie o godzinie 18.30. Pozostałe szczegóły życia duszpasterskiego staramy sie wypełniać jak do tej pory, bez uszczupleń (nie odbywają się jedynie spotkania modlitewne i formacyjne grup parafialnych). Wszystkim zalecamy rozwagę i ostrożność. 
          Pozdrawiamy wszystkich chorych, odbywających izolację, czy kwarantannę, opiekujących się chorymi.

         3. W poniedziałek rocznica poświęcenia bazyliki laterańskiej, matki i głowy wszystkich kościołów katolickich na całym świecie. We wtorek wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża. W środę w  102. rocznicę odzyskania Narodowe Święto Niepodległości naszej Ojczyzny. W naszym kościele Msza św. Za Ojczyznę o godzinie 18.30. W środę wspomnimy św. Marcina z Tours, biskupa. W czwartek wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika, w piątek wspomnimy pierwszych męczenników Polski z Międzyrzecza.
 
        4. W najbliższą niedzielę 4. Światowy dzień Ubogich, który obecnie trwa permanentnie. Dziękujemy za wszystkie ofiary i darowizny, które pozwalają zaopatrywać 25 osób potrzebujących i bezdomnych związanych z naszą parafią. Dziękujemy za ofiarowanie czasu i zaangażowania wszystkim wolontariuszom w Bożym Młynie i w Zespole Charytatywnym. Zachęcamy również do zainteresowania się losem ubogich na własną rękę.

         5. Dziś rozpoczynamy odczytywanie nowej edycji wypominków rocznych przed Mszami św. o godzinie 7.30, o 12.00 i o 17.00. W intencji wypominanych w wypominkach jednorazowych i rocznych odprawimy 11 Mszy św. w każdy pierwszy piątek miesiąca od grudnia do października 2021 r. o godzinie 7.00. Dziękujemy za ofiary pieniężne składane przy zgłaszaniu wypominków.
        Przypominamy, że do 30. listopada po nawiedzeniu cmentarza i modlitwie za zmarłych przynajmniej w myśli zyskujemy odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące. W pozostałe dni roku zyskujemy odpust cząstkowy. Zawsze zalecamy stan łaski uświęcającej przy uzyskiwaniu odpustu, przyjęcie Komunii św. w tej intencji oraz wyrażenie woli oderwania od przywiązania do grzechu.

       6. Wojewoda Małopolski zachęca do włączenia się w organizowanie tzw. szpitali tymczasowych dla osób chorych na COVID 19. O pomoc proszeni są lekarze, pielęgniarki, ratownicy i opiekunowie medyczni, salowe, pracownicy obsługi technicznej i technicy elektroradiologii oraz inne osoby posiadające podstawowe kompetencje w zakresie pomocy medycznej (przedstawiciele służb mundurowych, studenci, harcerze i wolontariusze).  Wszelkie niezbędne informacje oraz formularz kontaktowy znajdują się na stronie internetowej Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie.

        7. Dziękujemy wszystkim, którzy dbają o oszczędność zamykając drzwi zewnętrzne i do przedsionków, zachowując drogie ciepło, wszystkim, którzy gaszą światło  i skręcają termostaty po wyjściu z pomieszczenia, dbają o porządek i funkcjonalność miejsc, z których korzystają. Wszystko to również przyczynia się do rychłego wygaszenia nasilającej się pandemii.

        8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Andrzeja Kucałę, śp. Aleksandra Koptę, i śp. Weronikę Jaśkowiec. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie...