Puste2 MENU
 | 


          1. W środę uroczystość Objawienia Pańskiego.  Msze św. z obrzędem pobłogosławienia kadzidła i kredy jak w każdą niedzielę. Składka z tej uroczystości wspiera cele misyjne.
           To również dzień imienin naszego wikariusza, ks. Kacpra. Mszę św. od duszpasterzy w Jego intencji odprawimy o godzinie 12.00.
           W czwartek po zakończeniu całodziennej adoracji IHS w kaplicy MB Miłosierdzia o godzinie 18.00 nabożeństwo do św. Jana Kantego w kościele górnym.   
           W najbliższą niedzielę święto Chrztu Pańskiego kończące liturgiczny okres Bożego Narodzenia.
 
           2. Od 7 stycznia liturgia poranna w dni powszednie i całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartki w Kaplicy Matki Bożej Miłosierdzia.
           Transmitujemy sumę w niedziele i uroczystości o godzinie 12.00 oraz wieczorną Mszę świętą w dni powszednie z kościoła górnego o godzinie 18.30.  
 
          3. Przypominamy, że od jutra w dni powszednie codzienna możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu od godziny 18.00, w środy od 17.50 (róże samodzielnie odmawiają różaniec po wystawieniu Najświętszego Sakramentu). Wieczorna okazja do spowiedzi św. również w dni powszednie od godziny 18.00.    
     
         4. Przypominamy również, że na tydzień przed odprawieniem Mszy św. należy dokonać rezerwacji wcześniej zarezerwowanego terminu. Niedopełniona rezerwacja zostanie anulowana.  Znaleziono w ubiegłym tygodniu w kościele telefon i pewną sumę pieniędzy. Są do odebrania w zakrystii.  
     
         5.  W dni robocze posiłki dla bezdomnych i potrzebujących wydawane w Jadłodajni św. Jana Kantego od 13.30 do 14.00. Dyżur Zespołu Charytatywnego, który przyjmuje i rozprowadza uzywana odzież w czwartki od 17.30 do 19.30. 
 
        6. Ferie zimowe bez opuszczania domu też mogą być udane. To tylko kwestia odpowiedniego nastawienia i zaplanowania wolnego czasu. Może jakieś kulinarne osiągnięcie, które z uznaniem przyjmie cała rodzina? Może jakieś dawno odkładane porządki? Może codzienna troska o starszego potrzebującego? Z pewnością przyda się mądra lektura.
 Takich właśnie ferii życzymy młodym i dzieciom, a rodzicom i opiekunom wypoczywających życzymy kreatywnej troskliwości.  
 
        7. Podsumowanie duszpasterskie i gospodarcze roku 2020, szczegóły dotyczące planowanej po feriach kolędy zamieściliśmy na stronie internetowej parafii.
        Dziękujemy z ofiarę 6 340,41 PLN i 2 EUR na potrzeby UPJP 2 ze święta świętego Szczepana.    
   
        8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Romana Lisowskiego i śp. Janinę Kwiatkowską. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie...