Puste2 MENU
 | 

        
           1. Dzisiejszym świętem kończymy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Podczas każdej Mszy św. akt pokutny z formułą pobłogosławienia wody i zdalnym pokropieniem.
             Wodę święconą do osobistego pobłogosławienia mieszkań, jak również do pobłogosławienia w czasie wizyty kolędowej można pobrać po wieczornej Mszy św. do własnego naczynia przy wejściu do zakrystii w kościele górnym. 
  
             2. W sobotę wieczorem comiesięczna nowenna do MB Miłosierdzia z nabożeństwem  o 18.00 i Mszą św. o 18.30.
 
            3. Liturgia w dni powszednie rano i całodzienna adoracja czwartkowa w kaplicy Matki Bożej Miłosierdzia, wieczorem Msza św. transmitowana z kościoła górnego.
              Okazja do spowiedzi i adoracji Najświętszego Sakramentu przed wieczorną Mszą św. w dni powszednie od godziny 18.00, w środę od godziny 17.50, w czwartki przez cały dzień, od godziny 8.00 do 18.30.
               Kancelaria parafialna urzęduje w tym tygodniu jak zwykle. 
              Jadłodajnia św. Jana Kantego wydaje posiłki dla bezdomnych i potrzebujących w każdy dzień roboczy od 13.30 do 14.00. Odzież używaną można zdeponować i pobrać w czasie dyżuru Zespołu Charytatywnego w czwartki od 17.30 do 19.30. 
            Poradnia życia rodzinnego działa w każdą środę po uprzedniej, elektronicznej rezerwacji terminu na stronie internetowej. Nie wznowiono jeszcze stacjonarnych katechez dla narzeczonych i spotkań z wolontariuszami w Poradni Pomoc Bliźniemu.
 
             4. Dziś ostatni dzień na złożenie deklaracji przyjęcia po kolędzie. W bieżącym tygodniu wyznaczeni księża w godzinach od 18.00 do 20.00 w dni powszednie podczas rozmowy telefonicznej podadzą termin wizyty w dni pierwszego tygodnia kolędy (18-24.01.2021). Wszystkie szczegóły wizyty kolędowej prezentujemy na stronie internetowej parafii, w gablotach parafialnych i w biuletynie Wspólnota z 27 grudnia 2020 roku.
             Ponieważ zainteresowanie wizytą domową nie przekracza 20% zwyczajnej gościny, jesteśmy w stanie odprawić Mszę św. wieczorną w intencji mieszkańców rejonu, którzy umówią się i poproszą w wyznaczony dzień o jej odprawienie, jak również będą w niej uczestniczyć. Msze św. można zamawiać w zakrystii po każdej Mszy św. lub w kancelarii parafialnej, w godzinach urzędowania. 
 
           5.  Na Fundusz SOS dla samotnej matki w czasie pasterki zebraliśmy 1090,05 PLN. Bardzo dziękujemy za ofiarność dla potrzebujących.
            Trudno wykluczyć natręctwo żebrających przy wyjściu z kościoła. Zwykle przychodzą na własną rękę, nie pytając nikogo o zgodę. Można również domniemywać, że reprezentują szerszą grupę oszustów i naciągaczy. Jedyny skuteczny sposób na zaniechanie tego procederu to pozbawienie ofiar tych, którzy na nie oczekują. Taka informacja szybko rozchodzi się w światku naciągaczy. Gdyby ktoś rzeczywiście oczekiwał niezbędnej pomocy, w naszej parafii ma wiele takich możliwości i wie gdzie i kiedy może korzystać z gorącego posiłku lub przyodziać się. Od naciągających wymagamy choćby symbolicznej pracy. Rzadko który ją podejmuje.     
             Podkreślamy kolejny raz, że wręczając ofiarę żebrającemu, który nikomu nie zakomunikował swej zbiórki możemy marnotrawić swoje pieniądze i włączać się w mroczny, przestępczy proceder.  
 
             6. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Małgorzatę Marczyk i śp. Ewelinę Urbańczyk. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie...