Puste2 MENU
 | 

           1. Dziś w Kościele Katolickim Niedziela Słowa Bożego. Roczny plan lektury całego Pisma św. znajduje się na stoliku obok biuletynu Wspólnota. Ks. Kacper zaprasza również na spotkania biblijne prowadzone online w każdy wtorek o godz. 19.30. Więcej informacji (w tym List Apostolski motu proprio ustanawaiający Niedzielę Słowa Bożego papieża Franciszka na stronie naszej parafii.

          2. W poniedziałek święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła i zakończenie tygodnia modlitw o jedność chrześcijan. We wtorek wspomnienie śś. biskupów Tymoteusza i Tytusa, jak również 21. Dzień Islamu w kościele katolickim w Polsce. W czwartek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.   
  
            3. W bieżącym tygodniu zakończymy wizytę kolędową według telefonicznych ustaleń duszpasterza z każdą zainteresowaną rodziną lub osobą, która złożyła deklarację przyjęcia po kolędzie. 
 Jak już wcześniej informowaliśmy, jesteśmy w stanie odprawić Mszę św. wieczorną w wybrany przez wiernych dzień w intencji mieszkańców rejonu kolędowego. Wystarczy umówić się mówią się i poprosić o odprawienie jej w wyznaczony dzień. Mszę św. można zamawiać w zakrystii po każdej Mszy św. lub w kancelarii parafialnej, w godzinach urzędowania. 
 
           4. Chcielibyśmy podać szczegóły pierwszej komunii św. i bierzmowania w bieżącym roku katechetycznym, ale jak wiemy, jest to obecnie niemożliwe. Prosimy o cierpliwość.
 
           5. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Zdzisława Cichonia i w parafii św. Małgorzaty w Raciborowicach śp. Józefa Gaździckiego, który w ubiegłą niedzielę zmarł w naszym kościele.  Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie...