Puste2 MENU
 | 
          
           1. Dziś modlimy się z rodzinami i za rodziny pielgrzymujące do Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej podczas 29. Pielgrzymki Rodzin.
             W środę Święto Narodzenia NMP, w czwartek wspomnienie bł. Anieli Salawy (w 30. rocznicę jej beatyfikacji. W najbliższą niedzielę w Warszawie długo oczekiwana beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia, Kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Czackiej. Wtedy też rozpoczniemy 10. Tydzień Wychowania. W parafiach dekanatu w najbliższą niedzielę odpusty: u księży Misjonarzy na Kijowskiej ku czci bł. Anieli Salawy z sumą o godzinie 12.00 i u św. Szczepana ku czci Matki Bożej Pocieszenia z sumą o godzinie 12.30.

            2. W czwartek o godzinie 19.30 w kościele dolnym ogólnodostępna Msza św. połączona ze spotkaniem formacyjnym dla Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym Manus Domini.

          3. Od dzisiaj we współpracy z wydawnictwem św. Wojciecha z Poznania rozpoczynamy cykl niedzielnych kazań dialogowanych z dziećmi podczas Mszy św. dedykowanej szczególnie dla nich czyli o godzinie 10.30. Młode małżeństwa z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym zapraszamy na Msze św. z kazaniami dialogowanymi pod hasłem Niedziela z Owieczką

             4. Zgodnie z zapowiedzią otwieramy dziś księgę intencji na rok 2022 z możliwością rezerwacji Mszy św. gregoriańskich na rok 2023. Osoby, które zarezerwowały gregorianki w roku 2022, mogą odebrać harmonogram zarezerwowanych Mszy św. w zakrystii lub w kancelarii, w godzinach urzędowania. Przypominamy, że Mszę św. gregoriańską zwyczajowo ofiarujemy w intencji jednej, zmarłej osoby.
           W księdze intencji na bieżący rok pozostaje jeszcze kilkanaście wolnych terminów Mszy św. w środy o 7.00. Rezerwacji terminów bądź zamawiania Mszy św. dokonujemy w zakrystii po każdej Mszy św. i w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. W tygodniu odprawiania Mszy św. można sprawdzić jej brzmienie w gablocie parafialnej, we Wspólnocie i na stronie internetowej parafii. Rezerwacji należy dopełnić najpóźniej na tydzień przed terminem odprawienia. W przeciwnym wypadku anulujemy rezerwację i odprawimy Mszę św. w innej intencji.
Dziękujemy wszystkim wiernym za to, że gromadząc się na Eucharystii, dbają o owoce duchowe sprawowania jej dla bliźnich, żywych i zmarłych.

            5. W naszej parafii mamy możliwość całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w czwartki w kościele dolnym w godzinach od 8.00 do 18.00 i eucharystycznego przygotowania do udziału we Mszy św. codziennie w dni powszednie od godziny 18.00.

           6. Jeśli ktoś byłby zainteresowany pielgrzymką autokarową po sanktuariach Maryjnych Europy (Lourdes, La Salette, Monserat, Fatima) w dniach od 4 do 17 października, w cenie 950 euro zapraszamy po bliższe informacje do ks. Tomasza Skotnicznego.

           7. Brzmi ostatni dzwonek zachęcający nas do wzięcia udziału w Narodowym Spisie Powszechnym trwającym do końca września br. W najbliższą niedzielę przy naszym kościele akcja spisowa: Niedziela ze spisem przy kościele. W godzinach od godz. 8.00 do 15.00 pojawią się rachmistrze pomagający się spisać osobom, które do tej pory tego nie uczyniły. Prosimy nie zapomnieć ze sobą dowodu osobistego.

           8. Boży Młyn oczekuje na wolontariuszy, którzy pomogą w roznoszeniu posiłków dla potrzebujących mieszkańców naszej parafii.