Puste2 MENU
 | 
      
         1. Bogu Wszechmogącemu dziękujemy za beatyfikację bł. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia i siostry Elżbiety Czackiej, zakonodawczyni i twórczyni ośrodka dla niewidomych w podwarszawskich Laskach. Polecamy wiernym modlitwę za ich wstawiennictwem.
        Kończąc 11. Tydzień Wychowania dziękujemy modlitwą i uznaniem znaczenia ich posługi wszystkim, którzy w każdym tygodniu roku szkolnego i wakacji biorą odpowiedzialność za wychowanie młodego pokolenia: rodzicom, wychowawcom, nauczycielom, katechetom.
         Dziś kończymy kwestę do skarbony przy biuletynie Wspólnota na rzecz Afgańczyków. Na inne formy wsparcia tego celu wskazujemy na stronie internetowej parafii. Przed kościołem mamy możliwość zakupu produktów pszczelarskich.

          2. Jutro wspomnienie Andrzeja Kim Taegon, pierwszego księdza koreańskiego i towarzyszy jego męczeństwa z XIX wieku, we wtorek święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty, w czwartek wspomnimy św. ojca Pio.

          3. Cieszymy się obecnością kandydatów do bierzmowania i ich rodziców na spotkaniu rozpoczynającym kolejny rok formacji przed bierzmowaniem. Jeśli ktoś przeoczył spotkanie, powinien jak najszybciej skontaktować się z ks. Kacprem i z ks Tomaszem, by bez opóźnień rozpocząć formację.

           4. Jutro spotkanie Zespołu Charytatywnego o godzinie 16.30 w bibliotece parafialnej na plebanii.

           5. W sobotę, 25 września 12. Archidiecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Pielgrzymka pod hasłem zaczerpniętym z nauczania bł. Stefana Wyszyńskiego Modlitwą różańcową powiążcie wasze serca. Wyjazd z parkingu przy kościele o godzinie 9.00. Powrót przewidywany na godzinę 14.00. Koszt przejazdu 5 PLN. Na liście pielgrzymkowej mamy do tej pory zapisanych 11 osób. Chętnie zabierzemy również osoby spoza kręgu Żywego Różańca, które w taki sposób chciałyby podziękować za dar nowych błogosławionych Kościoła w Polsce. Zapisy po każdej Mszy św. w zakrystii i w kancelarii parafialnej, w godzinach urzędowania.

      6. Rodzicom dzieci w wieku szkolnym polecamy dostępne przy Wspólnocie bezpłatne broszury dotyczące wychowania seksualnego. Małżonkom pragnącym dziecka broszurę obiektywizującą spojrzenie na metodę zapłodnienia in vitro.

        7. Poradnia Pomoc Bliźniemu oferuje porady podczas bezpłatnych dyżurów: adwokata, notariusza, radcy prawnego, defektologa, psychologa i doradcy w zakresie trudności wychowawczych. Szczegóły w gablotach informacyjnych parafii i na stronie internetowej.

       8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Barbarę Jastrzębiec Myszkowską i śp. Mieczysława Borowca. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie...