Puste2 MENU
 | 

1. Przeżywamy 6. niedzielę wielkanocną. Nabożeństwo majowe o godz. 18.00.

2. Kalendarz liturgiczny

Od poniedziałku przez trzy kolejne dni modlimy się o dobre urodzaje i za kraje głodujące (dawne „dni krzyżowe”).

* wtorek /16.05./ - święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, głównego patrona Polski. O godz. 18.00 nabożeństwo majowe połączone z nowenną do Matki Bożej Miłosierdzia.

* niedziela /21.05/ - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

3. W środę /17.05/ po wieczornej mszy świętej wieczornej wykład dr Anny Wajdy pt.: Pięć chlebów i dwie ryby, cóż to jest dla pięciu tysięcy mężczyzn.

4. Krakowscy stypendyści Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" we współpracy z Arcybractwem Miłosierdzia, serdecznie zapraszają wszystkie dzieci do kreatywnego spędzania wolnego czasu na świetlicy w samym centrum miasta! Studenci proponują wszystkim uczestnikom pomoc w nauce i odrabianiu lekcji, ciekawe zajęcia plastyczne, muzyczne, wspólne gry i zabawy integracyjne, a także warsztaty tematyczne. Świetlica działa w każdy wtorek roku szkolnego w godz. 16.00 - 19.00,  w salach Arcybractwa Miłosierdzia, przy ul. Siennej 5 w Krakowie.  Zajęcia są bezpłatne i mogą z nich korzystać dzieci w wieku 5-12 lat. Rodzice mogą zapisać dzieci: mailowo - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie - 885 184 823

 5. W przyszłą niedzielę 21 maja o godz. 10.30 będziemy przeżywali jako uroczystość I Komunii świętej dzieci klas III. Dzieci wraz ze swoimi rodzinami będą miały zarezerwowane miejsca  w kościele w oznaczonych ławkach. Prosimy wszystkich obecnych na tej Eucharystii o dostosowanie się do organizacji. Dzieci wraz z rodzicami gromadzą się przed wejściem do kościoła o godzinie 10:20. W sobotę odbędzie się spowiedź dla dzieci i ich rodzin rozpoczniemy nabożeństwem pokutnym o godz. 9.30 w dolnym kościele. Dzieci zapraszamy wraz ze świecami.

 6. W sobotę /20.05./ wyjazd pielgrzymów do sanktuariów Śląska po Mszy św. o godz. 7.30. Są jeszcze wolne miejsca.

 7. Bóg zapłać za składane ofiary. Składka przed tygodniem wyniosła 14 120,47 zł /w tym było złożonych 27 kopert/

 8. Do wieczności odszedł śp. Andrzej Kozioł. Wieczny odpoczynek…