Puste2 MENU
 | 

1. Przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W naszej parafii to dzień I Komunii św. Obejmijmy modlitwą dzieci i ich rodziny. Dziękujemy rodzicom dzieci, katechetom: ks. Kacprowi i ks. Bartłomiejowi, nauczycielom i wychowawcom za przygotowanie dzieci do pierwszego pełnego uczestnictwa we Mszy św. Rodzicom dziękujemy za ofiarę na ścienny relikwiarz do relikwii św. Jana Pawła II i św. S. Faustyny do dolnego kościoła. Dzieci wraz z rodzicami zapraszamy na „Biały Tydzień”.

2. Kalendarz liturgiczny

Od jutra septenna przed Zesłaniem Ducha św.

* poniedziałek /22.05./ - wspomnienie św. Rity z Cascii;

* środa /24.05/ - wspomnienie NMP, Wspomożycielki Wiernych;

* piątek /26.05/ - wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera. To Dzień Matki. O godz. 18.30 Msza św. zbiorowa w intencji żyjących i zmarłych mam – ich imiona można wpisywać po Mszach św. w zakrystii. Ofiary zebrane z tej okazji przeznaczone zostaną na parafię;

* sobota /27.05./ - o godz. 10.00 w Katedrze na Wawelu święcenia kapłańskie. W naszym kościele Mszą św. o godz. 18.30 rozpoczynamy czuwanie modlitewne w Wigilię Zesłania Ducha św., zakończenie o godz. 21.00;

* niedziela /28.05./ - Uroczystość Zesłania Ducha św. O godz. 12.00 rocznica I Komunii św. Dzieci i rodziców prosimy o korzystanie ze spowiedzi przez cały tydzień w czasie nabożeństw majowych i Mszy św. wieczornych.

3. Mobilne Centrum Diagnostyki organizuje badania pod kątem: osteoporozy kości, wydolności płuc oraz oskrzeli. Badanie szczególnie zalecane po przejściu COVID-19. Badanie odbędzie się w ambulansie diagnostycznym we wtorek, 23.05., o godz. 14.00 na parkingu przy kościele. Szczegóły na plakatach i ulotkach wystawionych na stoliku.

4. Z okazji Dnia Dziecka w sobotę 27 maja o godz. 10.30 w Bożym Młynie przedstawienie Baśniowej Kapeli pt. „Płatki Nieziemskiej Róży”.

 5. W sobotę 27 maja 2023r. wyruszy, jednodniowa, XVI Piesza Pielgrzymka z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie - Łagiewnikach do Sanktuarium Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Szczegółowe informacje zamieszczone są na plakatach.

6. Na nowy tydzień życzymy wszystkim obfitości łask Bożych.