Puste2 MENU
 | 

      W Święto Matki Bożej Gromnicznej mieliśmy przyjemność zarezentować sukienkę dedykowaną dla obrazu MB Miłosierdzia w kościele dolnym. Sukienka z blachy mosiężnej została wykonana techniką repusowania, czyli wybijania na zimno w pracowni p. Roberta Pigonia, artysty realizującego od 2012 roku projekt wystroju wnętrza dolnego kościoła. Po repusowaniu sukienka została pozłocona i posrebrzona galwanicznie oraz pomalowana lakierem zabezpieczającym. Jest oprawiona w dębową ramę, która przed założeniem we wnękę w prezbiterium kaplicy zostanie pozłocona.
      Do celów prezentacji sukienki użyliśmy fotografii obrazu Matki Bożej Miłosierdzia. Oryginał odbiera cześć w swoim stałym miejscu,czyli w prezbiterium dolnego kościoła. Po prezentacji sukienka powróci do pracowni p. Roberta Pigonia w celu wykonania zaprojektowanej monstrancji, proporcjonalnej i spójnie z sukienką zdobionej (motyw gałązek oliwnych). Będzie to kolejny etap wystroju wnętrza kaplicy, o czym wielokrotnie już mówiliśmy.
     Na wyraźne życzenie wiernych jest również wykonywany w warsztacie stolarskim konfesjonał dźwiękoszczelny według projektu tego samego artysty zaakceptowany przez radę parafialną w czasie spotkań październikowego i grudniowego w 2019 roku.