Puste2 MENU
 | 
   
        Minęło 30 lat od pierwszej pielgrzymki parafialnej do Wilna, do Ostrej Bramy. Tamta pielgrzymka (zorganizowana przez ks. prałata Jana Franczaka w 1989 r. ) przyniosła owoce w postaci pobłogosławienia obrazu Matki Bożej Miłosierdzia w Ostrej Bramie, umieszczenia go w prezbiterium kaplicy dolnej poświęconej naszej Patronce i zaprowadzenia święta patronalnego Matki Bożej Miłosierdzia, które uroczyście przeżywamy w dzień Jej liturgicznego wspomnienia 16. listopada każdego roku. Rozpoczął sie w ten sposób kult Matki Bozej w naszej parafii, który ożywia comiesięczna Nowenna ku Jej czci, odprawiana 16 dnia każdego miesiąca. Wierni chętnie powierzają Maryi w czasie wieczoru nowennowego swoje podziękowania, przebłagania i prośby. Aktualnie eksponujemy wartość wizerunku Matki Bożej związanego z historią naszej parafii realizując projekt wystroju wnętrza kaplicy dolnej. Wielu z nas ma pewnie wiele do zawdzięczenia Matce Bożej po tzydziestu latach obecności Jej wizerunku wśród nas.  Możemy Jej sami o tym opowiedzieć.
       Po pielgrzymowaniu do Watykanu i Włoch, w tym do Loreto  w 2018 roku, do Medjugorie w 2019 roku chcemy zachować maryjny rys parafialnego pielgrzymowania, tym samym powrócić do pielgrzymowania na Litwę. Chcemy też poznać uroki schyłku lata w podlaskiem, zwłaszcza na Suwalszczyźnie. Pielgrzymkę autokarową planujemy na pierwszą połowę września 2020  roku, w dniach od 7 do 13 września. Całościowy koszt pielgrzymki zamknie się w kwocie 2100 PLN od osoby. Tarnowskie Biuro Pielgrzymkowe, z którym udanie współpracujemy w sprawie przygotowania pielgrzymek opracowało szczegółowy program pielgrzymki. Zapisy potrwają do 22 marca br. Można ich dokonywać przez pośrednictwo skrzynki internetowej naszej strony, w zakrystii lub w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Po wyznaczonym terminie, jeśli nie obłożymy wszystkich miejsc w autokarze pielgrzymami zapisanymi u nas, biuro dokooptuje pielgrzymów pozyskanych przez Jego pośrednictwo.
        Przy zapisie potrzebne jest imię, nazwisko, data i miejsce urodzenia pielgrzyma, numer paszportu lub dowodu osobistego, kontakt mailowy lub telefoniczny.
       Zapraszamy do udziału.

        Oddajemy Ci cześć Matko Chrystusowa. Orędowniczko nasza. Od pięciu wieków upodobałaś sobie Ostrą Bramę jako siedzibę swej chwały i miejsce łask dla polskiej i litewskiej ziemi. Ojcowie nasi z wiarą pielgrzymowali do Twojego świętego obrazu. Ty, Matko Miłosierdzia byłaś im ostoją wiary w Boga i wierności Kościołowi. Również i my  chcemy zgromadzić się przed Twym łaskawym obliczem odczuwając utkwiony w nas Twój macierzyński wzrok. Pozwól i nam Matko ufnie spojrzeć na Ciebie w Twym Wizerunku w Ostrej Bramie.