Puste2 MENU
 | 

Rok 2017:

- w listopadzie: rozpoczęcie drugiego etapu realizacji projektu wystroju wnętrza kaplicy od położenia mozaiki ceramicznej w przestrzeni krucyfiksu wyznaczającego wzdłużną oś tabernakulum oraz pomalowania fugi w sferze okalającej rzeźbę Chrystusa Króla Wszechświata. Mozaikę wypalono w pracowni p. Roberta Pigonia. Prace wykonał artysta z synem. 

Rok 2018:

- w styczniu i lutym: wykonanie
         1. stopnia pod miejscem przewodniczenia w prezbiterium kaplicy i w przedsionku prowadzącym do prezbiterium;
         2. półki pod tabernakulum,
         3. nakładki na mensę ołtarza posoborowego
         4. podwyższenie nadproża we wnęce prowadzącej do prezbiterium kaplicy

         Projekt dodanych elementów wykonał p. Robert Pigoń. W pracach wykorzystano marmur Carrara Bianco, nawiązując do materiału, z którego wykonano wcześniej boki i stopę ołtarza, oraz ambonkę. Podstopnicę wykonano z czarnego, nakrapianego marmuru Impala, który najlepiej kolorystycznie koresponduje z czarnym lastriko wykorzystanym w niższych stopniach.
         Na mensie ołtarzowej wcześniej na lastriko wylano poziomującą żywicę. Ołtarz był niekompletny. W najistotniejszym miejscu sprawowania ofiary Eucharystycznej nie było kamienia, którego wymagają przepisy liturgiczne i duchowość spotkania z Bogiem Nieogarnionym. 
          Zwiększono znacznie, acz proporcjonalnie płytę kamienną pod tabernakulum umożliwiając w ten sposób swobodne ustawnianie puszek z Eucharystią. doklejono na lastriko marmurowe elementy maskujące. W czasie prac przebudowano też system nawiewu (wcześniej usytuowany w podeście w formie kraty, teraz wyprowadzono kilka kanałów w podstopnicy.
          Płyty marmurowe przycięto i oszlifowano  w pracowni kamieniarskiej Rafała Ścianka w Rabce. Prace murarskie i kamieniarskie w miejscu wykonał mistrz kamieniarski Stefan Marszałek z Lipnicy Wielkiej ze współpracownikami.


skryba 620x300